ErenKBotV2 Nasıl Eklenir?

ErenKBotV2 Nasıl Eklenir?

Bu yazımda Discord Botu Nasıl Eklenir? veya DİSCORD BOTU Nasıl Kurulur? diye merak ettiğiniz konuyu sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım. Aklınızdaki tüm soruların cevabını makale içerisinde bulacaksınız.

Öncelikle sunucunuza ekleyeceğiniz botu kararlaştırmalısınız. Bu kararı Discord Bot List sitesindeki TÜRKÇE BOTLAR LİSTESİNE bakarak verebilirsiniz. Ben sizlere bu rehber yazımı en iyi TÜRKÇE DİSCORD BOTU olan ErenKBotV2 üzerinden anlatacağım. Bunun sebebi neredeyse diğer botlardaki tüm özellikleri ErenKBotV2 sayesinde tek bir bot ile kullanabilmek.

Dilerseniz Discord sunucusuna bot ekleme işlemine başlayalım. İlk olarak seçtiğiniz botun internet sitesinden veya herhangi bir tanıtım yazısından davet linkini bulun ve o linke tıklayın.

Ben ErenKBotV2 üzerinden anlatacağım. Öncelikle ErenKBotV2 sitesine giriyoruz. Zaten siteye girer girmez karşımıza “ Beni Davet Et ” yazan büyükçe bir buton çıkıyor. Bu butona tıklıyoruz.


Butona tıkladıktan sonra bizi yukarıdaki görseldeki gibi bir sayfaya yönlendirecek. Eğer yönlendirmezse, tarayıcı üzerinden Discord hesabınıza giriş yapın ve tekrar bu sayfaya geri gelin. Bu sayfadaki seçim kısmından botu ekleyeceğiniz sunucuyu seçmelisiniz.

 


Üstteki görselde de gördüğünüz gibi bazı yetkileri ayarlayabiliyorsunuz ancak botun tüm özelliklerinin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için bu bölümü ellemeden “Doğrula” butonuna tıklamalısınız.


 

Karşımıza yetkilendirildi olarak bir yazı çıkıyor ve bot sunucumuza eklenmiş oluyor. Discord botu eklemek işte bu kadar kolay. “Discord Botu Nasıl Eklenir?” sorusuna da böylece cevap bulmuş oldunuz.

Umarım bu yazımda aklınızdaki tüm soruların cevabını anlaşılır bir şekilde vermişimdir. Eğer anlamadığınız bir nokta var ise yorum yazarak yardım istemekten çekinmeyin. Kendinize iyi bakın...