Discord Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Discord Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Discord, 2015 yılında Discord Inc. Tarafından Java Script programlama dili ile gelistirilen ve 28 dilde kullanılabilen bir uygulamadır. MacOS, Windows, Linux, Android ve IOS işletim sistemlerinde çalışabilen bu uygulama oyun oynayan kişiler için geliştirilmiş, sesli, görsel ve yazılı iletişim kurmaya yarayan bir programdır. 2019 yılında yapılan araştırmalar Discord’un 250 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığını göstermektedir.

 
Discord uygulaması kullanan kişiler oyun oynadıkları kişilerle iletişime geçmenin yanı sıra tüm dünyadaki oyuncular ile iletişime geçebilmekte ve bu kişiler ile takım kurarak rekabete girebilmektedir. Oyunların yanı sıra Discord’da anime, eğlence ve müzik gibi konularda da sohbet odaları açılabilmektedir.

 
Son yılların en popülerleşen uygulamalarından birisi olan Discord’u günümüzde kullanmak isteyen milyonlarca kişi bulunmaktadır. Fakat bu kişiler programı henüz bilmediği için kullanmakta çekinmektedir. Discord Uygulaması Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler adlı bu yazımızda sizlere Discord hakkında önemli bilgileri vereceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyerek Discord ile ilgili bilgileri öğrenebilir ve uygulamayı kullanarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

Discord Ne İşe Yarar?
 

Discord Ne İşe Yarar?


 
Discord Uygulaması Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler adlı yazımızın üst bölümünde de sizlerle paylaştığımız gibi Discord uygulaması oyun oynayan kişilerin bir oda içerisinde birbirleri ile yazılı, sesli ve görsel yollarla iletişime geçmesini sağlamaktadır.

 
Bunlarla beraber Discord’da kişiler kendi ilgi alanlarına göre de odalar kurabilmektedir. Discord uygulaması kullanan kişiler dünyadan farklı oyuncularla tanışma imkânı bulmakta ve böylece farklı kişilerin bulunduğu takımlar kurarak rekabete girebilmekte ve keyifli zaman geçirebilmektedir.

Discord Uygulaması Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
 
Discord Sunucuları Nedir ve Ne İşe Yarar?
 


Discord kullanmak isteyen kişiler bir sunucuya girerek sunucuda bulunan kişiler ile iletişime geçebilmektedir. Yani kısacası Discord Sunucuları, kişilerin diğer oyuncular ile iletişime geçebildiği görüşme ve mesajlaşma gruplarıdır.

 
Bir Discord Sunucusuna katılmak isteyen kişiler yalnızca davet yolu ile sunucuya katılabildiği için genellikle belirli arkadaş grupları arasında Discord sunucusu açılmaktadır. Fakat dünyada herkes tarafından bilinen ve belirli bir topluluk tarafından kurularak hayata geçirilen birçok Discord Sunucusu da bulunmaktadır. Fakat bu sunuculara girmek için de kişilerin başka kişiler tarafından bir davet alması önemlidir.

 

kaynak:ticimax